8. februarja, 2021 / Intervju, Mišljenje Močne besede, ki preprečujejo konflikte, so nujne, sovražnih besed pa ne potrebujemo Vesna Mikolič Raziskava je pokazala, da je italijanska javna komunikacija v zvezi s kovidom bolj strokovna, objektivna.
1. decembra, 2020 / Kritika, Mišljenje Prečiščen glas današnjega upora Tonja Jelen Gre za pomembno delo, ki kaže na današnje anomalije družbe, ki postaja vedno bolj otopela in nekritična. Pa če to namenoma ali iz strahu.
12. oktobra, 2020 / Hiša DSP, Kolumna/esej, Skupni prostor Literatura na spletu: sedanjost in prihodnost Luka Benedičič Pomen, teža in zahtevnost urejanja spletnega medija so enakovredni urejanju knjižnih izdaj ali revij.
21. septembra, 2020 / Kritika, Mišljenje O Nezbranem delu Andreja Blatnika Primož Sturman Če je nekoč veljalo, da je bila knjiga neke vrste javno dobro, se danes njen pomen vse bol izgublja v egonarcisistični družbi z vedno manj empatije.
27. aprila, 2020 / Kolumna/esej Jaz in svet, Jaz in drugi, Jaz in jaz Tanja Tuma Jaz tudi ne prenese istospolnih, temnopoltih, tujcev, drugače mislečih, nikogar. Jazu dopovedati, da je v raznolikosti bogastvo, je nemogoče, saj je Jaz edini kriterij zase in za svet.
22. decembra, 2018 / Hiša DSP, Kolumna/esej, Mišljenje, Skupni prostor Je še kaj prostora za argumentirano razpravo? Igor Divjak Pomembno je, kaj sejemo, tudi takrat, ko gre za besede. Z njimi, znaki, smo se kot ljudje ločili od živalske vrste. (Stanislava Chrobáková Repar)